Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w polityce prywatności.

X

Cele ośrodka

Ośrodek Terapeutyczny Kinezis powstał z myślą o efektywnej pomocy
dzieciom i młodzieży z problemami szkolnymi takimi jak:
- dysgrafia
- dysleksja

- brak koncentracji

- nadpobudliwość psycho-ruchowa
- brak motywacji
- problemy emocjonalne
- stres szkolny
- problemy rozwojowe

oraz dorosłym:
- w zakresie radzenia sobie ze stresem.
- dolegliwościami psycho-somatycznymi
- w uwalnianiu napięć wynikających z przeżytych urazów (fizycznych i emocjonalnych)
- usuwaniu stresu związanego z przyszłymi wydarzeniami  (takich jak: egzaminy, rozmowy kwalifikacyjne itp.)

Zamiarem naszym jest tworzenie grupy współpracujących ze sobą specjalistów, w tym lekarzy i psychologów, którzy włączą się w miarę potrzeby w proces terapii, lub go przejmą.

Stosujemy różne techniki pozwalające na skuteczną stymulację bądź korektę procesów rozwojowych.

Nasze techniki pozwalają również na pracę z osobami dorosłymi w zakresie szeroko pojętej profilaktyki zdrowia, rozwoju osobistego, równoważenia (zintegrowania) systemu ciało-mózg.

 

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na rozszerzenie zakresu terapii o inne ich rodzaje, uzupełniające lub wzmacniające efekty pracy.


Stale poszukujemy nowych, skutecznych metod i technik w celu przyspieszenia pozytywnych zmian i zwiększenia efektywności oddziaływania. W tym celu współpracujemy z innymi ośrodkami i placówkami w kraju i za granicą oraz autorami nowatorskich metod niosących pomoc w trudnościach i dolegliwościach wynikłych z rozwoju cywilizacji, skażenia środowiska naturalnego, wszechobecnego stresu.

 

- Zespół Ośrodka Terapeutycznego Kinezis w Sosnowcu