Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w polityce prywatności.

X

Metoda NST®

Na czym polega metoda NST®?

Zabieg NST polega na wykonaniu serii celowych i konkretnych manipulacji na poszczególnych mięśniach, ścięgnach, więzadłach i powięziach. Wywołuje to odpowiednie reakcje ze strony organizmu. Ponadto mocno stymuluje naturalny program mechanizmów autokorekcji ciała co daje bardzo konkretny efekt terapeutyczny  w obszarze, gdzie występuje np. nieprawidłowe napięcie mięśni, ból bądź dysfunkcja.

Praca w NST zaczyna się zawsze od mięśni odcinaka lędźwiowego kręgosłupa, następnie piersiowego i szyjnego co stanowi fundament dla wywołania integracji neurostrukturalnej. Wszystkie te procesy zachodzą w oparciu o naturalne mechanizmy samoregulacji.

Kiedy można stosować metodę NST?

Metoda ta jest skuteczna w przypadku:

- Dolegliwości kręgosłupa 

- Dolegliwości czaszki

- Bóle głowy, również migreny

- Urazy tkanek miękkich w obrębie całego ciała

- Bóle w pleców różnego pochodzenia

- Dolegliwości barków, łokci i ręki

- Dolegliwości bioder, kolan i stóp

- Dysfunkcje układu trawiennego

- Problemy układu oddechowego włączając astmę

- Stany zwyrodnieniowe stawów

- Bóle menstruacyjne, bezpłodność, problemy związane z przekwitaniem

- Chroniczne zmęczenie

- Stany pourazowe, włączając urazy sportowe

- Depresje i objawy związane z długotrwałym stresem 

Metodę NST® można stosować  na różne dolegliwości i stanu zdrowia lecz przede wszystkim jest wysoce wskazana na wszelkiego typu bóle pleców, szyi, ramion, łokci, nadgarstków, bioder, kolan, kostek oraz wypadki i kontuzje sportowe.

Kiedy widać pierwsze efekty?

Najczęstszą odpowiedzią na przeprowadzoną terapię jest całkowite i trwałe zniesienie objawów bólowych. Jest to bardzo skuteczna technika terapii manualnej, której rezultaty są widoczne już po 2 do 4 sesji (w zależności od stanu pacjenta). 

Kto może korzystać z tej metody?

W terapii metodą NST wykorzystuje się specyficzny ruch tzn. rolowania mięśni. Dzięki temu NST jest bezpieczne w każdym wieku. Zarówno dla małych dzieci jak i ludzi w podeszłym wieku. Nawet zaawansowana osteoporoza nie stanowi przeciwwskazania do stosowania tej terapii.

Twórca metody NST

NST zostało stworzone w latach 1991-1995 przez Australijczyka, Dr. Michaela Nixon -Livy D.C.M., D.O. Inspirowana była metodą Bowena (wywodzi się z pracy Toma Bowena) oraz technika czaszkowo-krzyżowa (stworzona przez Major Bertrand De Jarnett z Nebraski w USA). Z połączenia tych metod oraz doświadczenia i wiedzy Michaela Nixon-Livy’go powstał nowoczesny system leczenia, który jest efektywny i wysoko zintegrowany. Jest to na dzień dzisiejszy jedna z najbardziej skutecznych metod osteopatycznych i chiropraktycznych na świecie. Potwierdzają to powtarzalne efekty zabiegów NST.